Jak napisać umowę z developerem, czym różni się umowa publishingowa od game development agreement oraz jak doradzać branży game-dev? O tym mogli dowiedzieć się studenci Uniwersytetu Wrocławskiego na XXIV Dniach Edukacji Prawniczej podczas warsztatów Andrzeja Boboli i Małgorzaty Paji.
Aby skutecznie doradzać branży gamingowej trzeba wcześniej zrozumieć specyfikę jej działania, co dla młodych prawników, prowadzących swoje pierwsze projekty świeżo po studiach, stanowi szczególne wyzwanie. Tymczasem Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Wrocław ponownie postawiło na kontakt z ekspertami i odejście od czysto akademickiej wiedzy na rzecz praktyki. Nasi eksperci zostali zaproszeni do podzielenia się ze studentami praktycznymi przykładami z doradztwa w branży game-dev. Dzięki temu, przyszli prawnicy mogli dowiedzieć się m.in. jakie rozwiązania prawne sprzyjają maksymalizacji zysków z produkcji i dystrybucji gier komputerowych, jak konstruować kluczowe umowy oraz na co zwrócić uwagę, by skutecznie ścigać nieuczciwych naśladowców gier komputerowych.
Podczas warsztatów doświadczeniami dzielili się Andrzej Boboli – manager odpowiedzialny za rozwój rekomendowanej m.in. przez Legal 500 praktyki TMT / IT w O&W oraz Małgorzata Paja – Senior Associate w zespole TMT/IP, którzy na co dzień doradzają branży game-dev.
Podczas spotkania padło wiele ciekawych pytań od studentów – mamy nadzieję, że zakończyli go z jeszcze większym głodem praktycznej wiedzy, a my cieszymy się, że mieliśmy okazję porozmawiać właśnie o branży gamingowej. Sektor ten rozwija się bardzo dynamicznie, a sam Wrocław jest ośrodkiem, gdzie działa wielu producentów gier komputerowych w Polsce. Z uwagi na globalny zasięg działalności polskich developerów potrzebne są nie tylko wykwalifikowane kadry programistów czy grafików, ale również prawników, którzy rozumieją ten biznes i są w stanie skutecznie zabezpieczać kluczowe dla tej branży obszary prawne.
Manager prowadzący praktykę TMT/IP w Olesiński i Wspólnicy. Doradza m.in. w obszarach związanych z umowami dystrybucyjnymi i wdrożeniowymi, sporami domenowymi, ochroną marki, cloud computingiem i ochroną danych osobowych w systemach informatycznych.