Rynek gier mobilnych w drugim kwartale 2021

Czerwiec przyniósł rekordowe przychody dla dziesiątki najpopularniejszych gier mobilnych. Jednak według najnowszego raportu Sensor Tower, w drugim kwartale 2021 roku zanotowano spadek liczby pobrań mobilnych tytułów w porównaniu do wcześniejszych lat.

W drugim kwartale 2021 liczba pobrań gier mobilnych, za pośrednictwem App Store i Google Play,  wyniosła łącznie 35,9 mld. To o 4,8% mniej niż w poprzednim roku. Największy spadek w tym okresie zanotował App Store – 13,3% mniej pobrań. Spadek Google Play wyniósł tylko 2,1%.

Najpopularniejszą grą kwartału, z niemal 90 mln pobrań, był Bridge Race.

Gra Garena Free Fire (Garena International) już piąty raz z rzędu znalazła się w kwartalnym TOP-5 gier mobilnych według liczby pobrań. W drugim kwartale 2021 roku uplasowała się na trzecim miejscu.

Najwięcej pobrań tytułów mobile w minionym kwartale zanotowano w Indiach, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indonezji i Rosji.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.