Millenialsi wybierają gry mobilne

Pokolenie Millenialsów, czyli ludzi urodzonych w latach 1981-1996, zdecydowanie częściej sięga po gry mobilne niż po gry na konsole lub PC.

Według danych zawartych w nowym raporcie Tapjoy, aż 82% ludzi urodzonych we wskazanym przedziale wiekowym korzysta z gier na urządzeniach mobilnych. 37% graczy z tej grupy wiekowej regularnie gra na konsolach, a tylko 27% na komputerach stacjonarnych.

Zgodnie z raportem około 70% Millenialsów gra w gry codziennie.

Millenialsi są bardzo otwarci na reklamy mobilne, szczególnie w formacie wideo.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.