Rynek gier mobilnych w czerwcu – najpopularniejsze i najbardziej dochodowe tytuły

Które tytuły cieszyły się największą popularnością wśród graczy na całym świecie? Przedstawiamy podsumowanie najczęściej pobieranych gier mobilnych w czerwcu 2021 roku!

Popularne gry mobilne

Najczęściej pobieraną grą była Bridge Race od Supersonic Studios. Użytkownicy sięgnęli po nią w sumie 35,3 mln razy – z czego 31,8 mln pobrań pochodziło z Google Play.

Gra Fat 2Fit! od studia Voodoo osiągnęła w czerwcu wynik 19,8 mln pobrań (w tym 5,4 mln pobrań na urządzenia z systemem iOS).

Wersja iOS chińskiej gry przeglądarkowej Mole Manor, wydanej w 2008 roku, została pobrana przez 5,5 mln użytkowników.

Źródło

Najbardziej dochodowe gry mobilne w czerwcu

Dziesięć najbardziej dochodowych gier mobilnych przyniosło w czerwcu zyski w wysokości 1,4 mld dolarów. Każda z nich zarobiła ponad 100 mln dolarów, co stanowi rekord tego typu w branży gamingowej. Nigdy dotychczas nie zdarzyło się, aby tyle projektów w ciągu jednego miesiąca osiągnęło aż tak istotny wynik.

Sam rynek gier mobilnych został w ubiegłym miesiącu wyceniony na 7,3 mld dolarów – to o 10% więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Najbardziej dochodową grą okazał się Honor of Kings od studia Tencent, z wynikiem 277 mln dolarów (wzrost na poziomie 21% w porównaniu do poprzedniego roku). Aż 95,6% dochodu zostało wygenerowane w Chinach.

Na drugim miejscu uplasowała się gra PUBG Mobile (Tencent) z 213,8 mln dolarów dochodu i wzrostem 11% w stosunku rocznym. 53,3% dochodu zostało wygenerowane w Chinach,  a 11,2% w USA.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony i comiesięcznych podsumowań rynku gamingowego, autorstwa analityka Dmitriy’a Byshonkova, który w niedawnym wywiadzie podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi branży i trendów na rynku gier mobilnych.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.