Sukces gry mobilnej Harry Potter: Magic Awakened

Kilka miesięcy po oficjalnej premierze Harry Potter: Magic Awakened udało się uplasować na drugim miejscu wśród najbardziej dochodowych gier mobilnych z uniwersum Harry’ego Pottera. Na pierwszym miejscu znajduje się gra Hogwarts Mystery, której łączny przychód od premiery w 2018 roku wynosi 342 mln dolarów.

Harry Potter: Wizards Unite przez cały okres od wydania (czerwiec 2019 roku) zarobiła 39 mln dolarów. Ta pozycja już na początku grudnia 2021 zostanie oficjalnie wycofana ze wszystkich sklepów z aplikacjami mobilnymi.

Najbardziej dochodowa z serii gier mobilnych o Harrym Potterze

Porównując wyniki w pierwszym miesiącu od premiery, Harry Potter: Magic Awakened mocno wybija się na tle innych projektów z serii o Harrym Potterze. W ciągu pierwszego miesiąca gra zarobiła 180,7 mln dolarów, podczas gdy najbliższy konkurent – Hogwarts Mystery – 32,6 mln dolarów.

Wydatki na gry mobilne z serii o Harrym Potterze

Większość przychodów z gier mobilnych z serii pochodzi ze Stanów Zjednoczonych – 285,6 mln dolarów (38,4% całej kwoty). Drugie miejsce należy do Chin – 28% (tylko ze względu na premierę Harry Potter: Magic Awakened). Na trzecim miejscu znajdują się Niemcy – 5,4% przychodów.

Łączny przychód z gier mobilnych o przygodach Harry’ego Pottera wynosi 743 mln dolarów.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.