Digital Dragons 2022 już za nami!

16 i 17 maja Kraków zamienił się w europejską stolicę gamingu za sprawą jubileuszowej edycji konferencji Digital Dragons. Centrum Kongresowe ICE zgromadziło ponad 2 tysiące uczestników, wśród których nie zabrakło twórców, deweloperów, wydawców i… prawników.

Digital Dragons to przede wszystkim wymiana doświadczeń. Dwa dni wypełnione praktycznymi wystąpieniami osób, które na co dzień tworzą gry wideo i mobilne, odnoszące sukcesy w kraju, ale też podbijające zagraniczne rynki. Głos w dyskusji dostają nie tylko ci najwięksi, ale też mniejsi wydawcy, których success stories „od jednego człowieka do kilkunastoosobowego zespołu”, robią wrażenie na wszystkich uczestnikach.

Z roku na rok w agendzie konferencji, obok prelekcji dotyczących designu, programowania, technologicznych aspektów gier, pojawia się coraz więcej wystąpień związanych z biznesowymi i marketingowymi aspektami gamingu. Wśród prelegentów tegorocznego wydarzenia znalazł się team prawa gier wideo Olesiński & Wspólnicy!

Czym prawnicy mogą zainteresować branżę gamedev? Tematów jest sporo! Wśród nich między innymi przetwarzanie danych osobowych w grach mobilnych – tu głos zabrali Andrzej Boboli i Bartosz Kolarz oraz walka z naruszeniami praw do gier wideo, o której uczestnikom opowiadali Andrzej z Martą Dąbrowską.

Dlaczego Digital Dragons to event, którego nie można ominąć? Z perspektywy biznesu, ale też po prostu gracza, to to unikalna okazja. W jednym miejscu można spotkać najlepsze polskie studia gamingowe, ale też wymieniać się doświadczeniami z przedstawicielami tych nowopowstających.  Digital Dragons to wielka wartość dla całej branży gamingowej. Na naszych oczach tworzą się współprace, których rozwój możemy na bieżąco obserwować. O to właśnie chodzi w takich eventach. To też okazja do spotkania z ludźmi z branży, z którymi współpracujemy oraz ze starymi znajomymi z największych polskich studiów – podsumowuje Andrzej.

Wielkim zwycięzcą The Medium od Bloober Team

Digital Dragons to, poza dziesiątkami inspirujących wystąpień, przede wszystkim okazja do nagrodzenia najlepszych polskich i zagranicznych produkcji ubiegłego roku. Najwięcej powodów do świętowania ma ekipa krakowskiego studia Bloober Team, która z gali Digital Dragons Awards wróciła z aż trzem statuetkami. Poza nagrodami w kategoriach Best Polish Game Design oraz Best Polish Original Soundtrack, The Medium zgarnęło najważniejszą nagrodę wieczoru – tytuł najlepszej polskiej gry 2021 roku.

Tytuł najlepszej gry mobilnej trafił do Red Zero Games za produkcję Here Be Dragons, natomiast w kategorii gier zagranicznych nagrodę odebrali twórcy It Takes Two (Hazelight Studios). Nagrodę w kategorii Best Polish Game Art. otrzymała gra Papetura.

Twórcy gier indie docenieni

Spore emocje wzbudziła również gala Indie Showcase, będąca stałym punktem programu Digital Dragons. Wyróżnienia otrzymały najlepsze niezależne gry wideo oraz mobilne. Na pierwszym miejscu wśród gier na PC znalazła się gra Sucker for Love: First Date studia Albaka.Na podium znalazły się również Batora: Lost Heaven studia Stormind Games oraz Lost in Play od Happy Juice Games.

Z nagrodą dla najlepszej gry mobilnej wśród tytułów indie, Kraków opuścił zespół polskiego studia Afterburn. Otrzymali wyróżnienie za grę Railbound, która spodoba się nie tylko fanom pociągów.

Nagroda Community Vote, a więc wyróżnienie przyznawane przez graczy obecnych podczas Digital Dragons, trafiła w ręce studia We Dig Games za grę Hamster Playground.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.