Najlepsi wydawcy gier mobilnych po trzecim kwartale 2021 roku

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem najlepszych wydawców gier mobilnych, z podziałem na typy gier, w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2021 roku. Duży wpływ na pozycje wydawców w rankingu miały transakcje M&A.

Gry logiczne (typu puzzle)

Activation Blizzard, do którego należy King, odpowiada za 31% całego przychodu w gatunku gier logicznych, czym zapewnił sobie zasłużone pierwsze miejsce. Wydawca zarobił 873 mln dolarów w pierwszych ośmiu miesiącach 2021 roku.

Drugie miejsce należy do Playrix, którego przychód wyniósł 625 mln dolarów (22% udziału w rynku).

Zynga zwiększył swój udział w rynku gier mobilnych typu puzzle dzięki udanym transakcjom M&A – zarobki wydawcy wyniosły niemal 394 mln dolarów.

Gry mobilne typu lifestyle

Zwycięzcą w tej kategorii został EA z przychodami w wysokości 123 mln dolarów. W osiągnięciu top pozycji pomogło tegoroczne przejęcie Glu Mobile.

Na drugim miejscu znalazł się Toca Boca, natomiast trzecie miejsce zajmuje Playtika z 53 mln dolarów przychodu. Taki wynik nie byłby możliwy bez transakcji przejęcia fińskiego producenta gier mobilnych Reworks.

Gry sportowe

Na pierwszym miejscu ponownie znalazł się EA z 176 mln dolarów przychodu w ciągu pierwszych 8 miesięcy 2021 roku. Przejęcie Playdemic odegrało ważną rolę w ukształtowaniu się przychodów.

Miniclip zajmuje drugie miejsce z wynikiem 77 mln dolarów.

Gry mobilne typu hiper casual

Liderem pod względem pobrań jest Voodoo. Od stycznia do sierpnia 2021 roku gry wydawcy wygenerowały 139 mln pobrań.

W tym samym okresie AppLovin uzyskał 96 mln pobrań, zajmując drugie miejsce w zestawieniu.

Trzecia pozycja należy do Zynga. Taki wynik nie byłby możliwy bez transakcji przejęcia Rollic Games jeszcze w październiku 2020 roku.

Grupa Embracer po transakcji z Crazy Labs posiada obecnie 9% udziału w rynku gier mobilnych typu hiper casual.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.