Maj 2022 – najczęściej pobierane i najlepiej zarabiające gry mobilne

Według raportu AppMagic, ranking pozostaje względnie niezmienny.

Najczęściej pobierane gry mobilne

Na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych gier mobilnych jest Subway Surfers z liczbą 36,9 mln pobrań.

W Google Play największą popularnością cieszy się Garena Free Fire – ta gra mobilna została pobrana 30,6 mln razy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się dwie nowe gry mobilne – Apex Legends Mobile studia Electronic Arts i Deliver It 3D studia VOODOO.

Najbardziej dochodowe gry mobilne

Na pierwszym miejscu w czołówce najlepiej zarabiających gier mobilnych jest Honor of Kings – ta gra przyniosła 167,3 mln dolarów przychodu.

Gra Lineage W wyprzedziła w maju Coin Master i ponownie stała się najbardziej dochodową grą na Androida, zarabiając 55,29 mln dolarów.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.