Eksperci O&W na Games Industry Legal Conference

Na bieżąco śledzimy doniesienia z branży gamingowej, stąd nie mogło nas zabraknąć podczas tegorocznej edycji Game Industry Legal Conference, która miała miejsce w dniach 6-7 października. Dwudniowe wydarzenie organizowane w ramach serii White Nights, dedykowanej właśnie gamedev, obfitowało w interesujące wystąpienia specjalistów z branży gier wideo oraz prawnej. Pośród uczestników międzynarodowej konferencji znaleźli się też przedstawiciele O&W – Wojciech Fryze i Andrzej Boboli.

Wojciech Fryze zasilił grono międzynarodowych ekspertów, którzy podjęli się dyskusji na temat globalnych podatkowych wyzwań dla branży gier wideo – w tym m.in. stosowania mechanizmu IP Box w gamedev na naszym rodzimym rynku.

Cenimy sobie możliwość dzielenia się doświadczeniem, zwłaszcza w tak zróżnicowanym gronie ekspertów branży wideo, jednak to, co przede wszystkim stanowi dla nas ogromną wartość podczas tego typu konferencji,  to okazja do wymiany doświadczeń.

Podczas tegorocznego wydarzenia naszą szczególną uwagę zwróciło wystąpienie Nassim Amelie-Jouffroy z francuskiego gamedevu Voodoo.io – o ściganiu naruszeń praw własności intelektualnej. Z tego typu problemami w branży gier wideo spotykamy się również na naszym rynku ale, co najważniejsze, dysponujemy sprawdzonymi rozwiązaniami.

Sporą dawkę praktycznej wiedzy z zagranicznych podwórek zawdzięczamy wystąpieniu dotyczącemu transakcji M&A w branży gier wideo. Temat jest szeroki i, choć transakcje M&A na świecie ustrukturyzowane są podobnie, z praktycznymi problemami w ich zakresie mierzymy się nie tylko w Polsce (m.in. powracające wątpliwości związane z różnicami między przejęciem spółki a jej kluczowymi prawami IP).

Gratulujemy wszystkim prelegentom i organizatorom! Dziękujemy za dwa dni pełne wartościowych wystąpień i praktycznej wiedzy. Zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnych edycjach na stronie wydarzenia.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.