Wiedźmin: Pogromca Potworów już dostępny!

Jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów mobile miał swoją premierę w ubiegłym tygodniu i już zbiera pierwsze pozytywne recenzje. Gra Wiedźmin: Pogromca Potworów studia Spokko, wywodzącego się z CD Projekt, trafiła w darmowej wersji do App Store i Google Play i jest dostępna dla graczy w Polsce  i na świecie.

The Witcher: Monster Slayer to zupełnie nowa gra mobilna osadzona w uniwersum Wiedźmina, oparta na lokalizacji AR RPG. Pozwala użytkownikom wcielić się w początkującego wiedźmina i przeżywać niesamowite przygody w mrocznej krainie świata fantasy. Fabuła gry jest więc osadzona znacznie wcześniej niż historia znana z dotychczasowych gier komputerowych.

Gra mobilna oparta na AR 

Wykorzystując zaawansowane funkcje AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość), a także swoją lokalizację, niezależnie od pory dnia, gracze będą mogli zapolować na ponad 100 potworów ze świata Wiedźmina, dostępnych w ich okolicy. W grze pojawią się znane dotychczas potwory, jak i wiele nowych, przygotowanych specjalnie z myślą o Pogromcy Potworów.

Nowa pozycja grupy CD Projekt nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku. Rozszerzoną  rzeczywistość już w 2016 roku wykorzystali twórcy Pokemon Go, umożliwiając graczom poszukiwanie i „łapanie” pokemonów w dowolnym miejscu na świecie. Pomimo czasowych spadków zainteresowania, po pięciu latach od premiery gra wciąż ma się dobrze i zyskuje kolejnych fanów. Czy Wiedźmin: Pogromca Potworów powtórzy jej sukces? Przekonamy się niebawem!

Źródło


Zdjęcie: materiały prasowe Spokko

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.