Rynek gier mobilnych we wrześniu – najpopularniejsze i najlepiej zarabiające tytuły

Przedstawiamy podsumowanie kolejnego miesiąca na rynku gier mobilnych. Czy obyło się bez zaskoczeń? Przekonajmy się 😊

Najczęściej pobierane gry mobilne

Najchętniej pobieraną pozycją okazała się gra Destiny Run od Voodoo. Użytkownicy pobrali ją 46,8 mln razy (aż 43,5 mln pobrań pochodzi z Google Play).

Harry Potter: Magic Awakened (5,6 mln pobrań), nowość w zestawieniu, okazał się najczęściej pobieraną grą mobilną na urządzenia z systemem iOS we wrześniu.

Drugie miejsce na obu platformach osiągnął Makeup Artist – gra została pobrana 30,3 mln razy.

Na trzecim miejscu w zestawieniu – zarówno w App Store, jak i Google Play – znajdziemy Stone Miner (21,6 mln pobrań).

Źródło

Najbardziej dochodowe gry mobilne we wrześniu

W rankingu najlepiej zarabiających tytułów prowadzi Genshin Impact z 341,7 mln dolarów przychodu. 31,6% tej kwoty pochodzi z App Store w Chinach, 21,7% ze Stanów Zjednoczonych, a 21% z Japonii.

Na drugim miejscu, z przychodami na poziomie 209 mln dolarów, znalazła się gra mobilna Honor of Kings. Około 95% przychodów z tego tytułu pochodzi z Chin.

Harry Potter: Magic Awakened to jedna z najbardziej udanych premier roku – z przychodami równymi 138,2 mln dolarów. Żadna z wcześniejszych gier mobilnych o Harrym Potterze nie miała lepszego startu.

Cały rynek gier mobilnych zarobił we wrześniu 7,3 mld dolarów. To o 11% więcej niż w poprzednim roku.

Największym z rynków we wrześniu okazały się Stany Zjednoczone (2 mld dolarów, 28% całości przychodów). Na podium znalazła się także Japonia (20,5%), a następnie Chiny (18%).

Najbardziej dochodowe gry mobilne we wrześniu 2021 r. (Sensor Tower)

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.