Gucci Gaming Academy – program rozwoju e-sportowych talentów

Dwie całkowicie odległe od siebie branże połączyły siły – luksusowy dom mody Gucci i organizator rozgrywek e-sportowych FACEIT. W ramach współpracy powstał program rozwojowy dla e-sportowców, który ma na celu podnoszenie umiejętności graczy poprzez dedykowane sesje coachingowe i działania zespołowe.

W ramach Gucci Gaming Academy na graczy czekają:

  • codzienne treningi i feedback od dedykowanego trenera,
  • wsparcie zdrowia psychicznego w postaci sesji grupowych i indywidualnych z psychologiem (m.in. we współpracy z WHO),
  • dostęp do wiedzy z podstaw negocjacji kontraktów biznesowych, budowania własnej marki oraz możliwość korzystania z platformy Gucci Education,
  • możliwość udziału w Gucci Changemakers Programme i otrzymania wsparcia przy założeniu własnej fundacji charytatywnej,
  • światowej klasy sprzęt komputerowy i dodatkowe nagrody od marki Logitech.

Inicjatywa powstała z chęci wsparcia e-sportowców na wymagającej psychicznie i fizycznie ścieżce do profesjonalnej kariery. W tym celu Gucci Gaming Academy zapewni strukturę efektywnego rozwoju młodych talentów – przyszłych role models branży gamingowej.

Jak dostać się do Gucci Gaming Academy?

Tym razem wysłanie CV nie będzie konieczne 😊 Jak na branżę gamingową przystało, w procesie rekrutacji najważniejszą rolę odegrają właśnie gry. FPL (wewnętrzny system ligowy) wyszukuje wschodzące talenty skanując aktywność milionów graczy na platformie FACEIT przy pomocy zaawansowanych narzędzi analitycznych.

Z potencjalnymi kandydatami przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne, które maja ocenić ich umiejętności miękkie i wyznawane wartości.

Wśród pierwszych czterech wybranych osób znalazło się dwóch Polaków: Brajan „DGL” Lemecha i Łukasz „mwlky” Pachucki.

Wsparcie w ramach Akademii ma trwać rok lub do momentu, w którym gracz rozpocznie zawodową karierę e-sportową.

Na ten moment Gucci Gaming Academy obejmuje rozgrywki w ramach CS:GO, jednak w przyszłości inicjatywa ma zostać rozszerzona na kolejne gry.

Źródło

Przeczytaj też...

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.