Call of Duty: Warzone i Fortnite najpopularniejszymi grami na Xbox w październiku

Wśród użytkowników konsoli Xbox w październiku najpopularniejszymi grami wideo okazały się Call of Duty: Warzone oraz Fortnite. Pierwszy tytuł przyciągnął 21,3% korzystających z Xbox. Tuż za nim znalazł się Fortnite, w którego zagrało 20,9% użytkowników.

Pośród gier wideo dostępnych na Xbox sporą popularnością cieszyły się również: Minecraft (w którego zagrało aż 18% użytkowników), Back 4 Blood (17,2% – dzięki Xbox Game Pass), GTA V (16,5%).

Xbox Game Pass sposobem na zwiększenie popularności gry wideo

Niezaprzeczalnie Xbox Games Pass pozytywnie wpłynął na zwiększenie liczby odbiorców gier dostępnych na platformie. Wzrost popularności poszczególnych tytułów obserwujemy już od pierwszego kwartału 2021 roku:

  • liczba odbiorców Skyrim wzrosła z 2,4% w lutym do 4,1% w marcu,
  • popularność Fallout 4 wzrosła z 0,9% w lutym do 3% w marcu,
  • DOOM Eternal zanotował wzrost z 1,4% w lutym do 3% w marcu.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.