Rynek gier na konsole zanotował najlepsze wyniki od 50 lat

Według danych z raportu Deloitte do 2022 roku rynek konsol osiągnie wielkość 81 mld dolarów – to o 10% więcej niż w 2021 roku.

Gracz konsolowy do końca 2022 roku ma przynieść średnio 92 dolary zysku. Dla porównania, gracz korzystający z PC wyceniany jest na 23 dolary, gracz mobilny – na 50 dolarów.

Około 59 mld dolarów przychodów na rynku konsol będzie pochodzić z oprogramowania – gier, subskrypcji, zakupów w aplikacjach. Zyski ze sprzedaży sprzętu szacuje się na 22 mld dolarów.

Przyszłość rynku konsol

W 2022 roku udział sprzedaży cyfrowej na rynku konsol osiągnie 65%, a do 2025 roku wzrośnie do 84%.

Zgodnie z raportem do końca 2025 roku przychody z oprogramowania na konsole osiągną 70 mld dolarów.

Do końca 2022 roku ponad 200 mln użytkowników konsol będzie miało jakikolwiek rodzaj abonamentu na gry. W 2025 roku przychody z subskrypcji wyniosą 11 mld dolarów.

Analitycy przekonują, że przy obecnym stanie cloud gamingu nie stanowi on zagrożenia dla klasycznego doświadczenia konsolowego.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.