Najpopularniejsze i najbardziej dochodowe gry mobilne w grudniu 2021

Podsumowanie ostatniego miesiąca roku 2021 – jak prezentuje się ranking?

Najpopularniejsze darmowe gry mobilne w grudniu 

Wśród najczęściej pobieranych aplikacji w grudniu 2021 roku na pierwszym miejscu znalazła się mobilna wersja gry Rocket League. Zaadaptowana na platformę mobilną przez studio Psyonix gra Rocket League Sideswipe osiągnęła wynik 25,7 mln pobrań.  

Najpopularniejsze gry mobilne w grudniu 2021 roku: źródło

Najczęściej pobieraną grą na Androida została Garena Free Fire z wynikiem 22 mln pobrań. Co więcej w samym grudniu gra zyskała 24,8 mln nowych użytkowników.  

Zaskakująco wysoki wynik osiągnęła gra mobilna Poppy Rope Game – w grudniu została pobrana 19,7 mln razy z Google Play. Mając na uwadze jakość tej gry, nikt nie mógł się spodziewać, że zajmie 4. miejsce w generalnym rankingu.  

Najbardziej dochodowe gry mobilne w grudniu  

Na pierwszym miejscu najlepiej zarabiających gier mobilnych znalazł się PUBG Mobile osiągając 186,7 mln dolarów przychodu.  

Wśród gier na Androida drugi raz z rzędu świetny wynik osiągnęła gra Lineage W przynosząc 81,7 mln dolarów przychodu.  

Źródło  

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.