W 2021 roku wydaliśmy w grach mobilnych więcej, niż rok wcześniej

Sytuacja na rynku aplikacji mobilnych w czasie pandemii ma się świetnie. Wydatki Europejczyków w grach mobilnych wzrosły w 2021 roku o 16,7% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W sumie wszystkie wydatki w aplikacjach – w tym płatności w grach, subskrypcje i wykupione opcje premium, zwiększyły się o 22,8%, osiągając przychody 18,3 mld  dolarów. Gry mobilne są odpowiedzialne za 61% tej sumy, czyli 11,2 mld dolarów –  to o 3,8 punktów procentowych mniej niż w 2020 roku.

Rynek gier mobilnych w Europie stanowi 12,7% rynku światowego

W Europie Google Play uzyskało wyższe przychody niż App Store – odpowiednio 6,4 mld dolarów i 4,8 mld dolarów. Dla Google Play oznacza to 18,5% wzrost w porównaniu z 2020 rokiem, a dla App Store wzrost o 14,3%.

Mieszkańcy tych krajów europejskich wydali najwięcej w Google Play: Niemcy (1,3 mld dolarów), Wielka Brytania (1,2 mld dolarów) oraz Francja (911,6 mln dolarów).

Liczba wszystkich pobrań aplikacji mobilnych w Google Play i App Store zmalała o 4,8% w porównaniu z 2020 rokiem.

Ranking najlepszych gier mobilnych na europejskim rynku

Najwyższe przychody osiągnęła gra mobilna PUBG Mobile – 404,2 mln dolarów. Na drugim miejscu znajduje się Coin Master z przychodem na poziomie 392 mln dolarów, a za nim Roblox, którego zyski osiągnęły 264 mln dolarów.

Gry z najwyższym przychodem w Europie w 2021 roku: źródło

Porównując osiągnięte przychody z poprzednim rokiem, na pierwszym miejscu znowu znalazła się gra PUBG Mobile, która zarobiła o 58,3% więcej niż w 2020 roku. Kolejna gra to State of Survival, której wzrost wyniósł 51,4%, natomiast na trzecim miejscu jest Roblox z wzrostem przychodów na poziomie 29,4%.

Największą popularnością wśród Europejczyków cieszyła się gra mobilna Count Masters – w 2021 roku została pobrana w sumie 38,2 mln razy.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.