Wyniki branży gier mobilnych w czwartym kwartale 2021 roku

Ogólna liczba pobrań aplikacji mobilnych w Google Play i App Store wzrosła z 35,2 mld w czwartym kwartale 2020 do 36,2 mld w ostatnim kwartale 2021 roku.  

Najpopularniejsze gry mobilne 

W czwartym kwartale 2021 roku gry mobilne zostały pobrane 13,87 mld razy. Największą liczbą pobrań (6,9 mld) mogą pochwalić się gracze z Indii, na drugim miejscu znajdują się Stany Zjednoczone z 3,2 mld pobrań aplikacji mobilnych. Trzecia w kolejności jest Brazylia z liczbą pobrań na poziomie 2,7 mld.  

Liczba pobrań gier mobilnych w poszczególnych krajach: źródło

Co ciekawe znajdująca się na 5. miejscu w rankingu Rosja, jako jedyna odnotowała wzrost pobrań gier mobilnych w porównaniu z rokiem poprzednim.  

Gry na tle globalnego rynku aplikacji mobilnych 

Gry mobilne biją rekordy popularności. Garena Free Fire miała drugi najlepszy kwartał w historii – gra została pobrana ponad 80 mln razy.  

Wśród dziesięciu najpopularniejszych producentów aplikacji mobilnych znalazło się siedem firm z branży gier – AppLovin, Embracer Group, Say Games, Azur Interactive, Voodoo, OneSoft oraz Supersonic Studios. 

Źródło 

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.