Gry mobilne w dobie TikToka i Metaverse

Badanie przeprowadzone na prawie 11 tys. graczy z 13 krajów wykazało, że 49% osób grających w gry mobilne jest jednocześnie użytkownikami TikToka. Najwięcej graczy korzystających z tej aplikacji pochodzi z Brazylii i Azji Południowej.

Użytkownicy TikToka są bardziej zaangażowani w gry mobilne niż osoby, które nie używają tej aplikacji – instalują o 50% gier więcej, grają w nie o 36% częściej, są o 66% bardziej skłonni zapłacić za grę mobilną i wydają w nich o 40% więcej.

Użytkownicy TikToka są młodszymi i bardziej zróżnicowanymi graczami

Dwa grafy przedstawiające płeć i średni wiek graczy używających i nieużywających TikToka.
Porównanie graczy używających i nieużywających TikToka – źródło

Średnia wieku wszystkich grających w gry mobilne użytkowników TikToka wynosi 32 lata, a 47% z nich stanowią kobiety.

Osoby korzystające z TikToka grają również w bardziej zróżnicowane gry – wybierają średnio 7 gier mobilnych z różnych gatunków. W porównaniu do nich, osoby, które nie używają TikToka grają jedynie w ok. 4 gry z różnych gatunków.

Gracze chcą być częścią wirtualnej społeczności  

Aż 70% użytkowników TikToka przyznaje, że granie w gry mobilne jest kluczową częścią ich życia społecznego. Częściej niż gracze, którzy nie używają TikToka, są skłonni polecić grę znajomemu oraz dyskutować na temat gier mobilnych w mediach społecznościowych.

Według danych Newzoo, możliwość komunikowania się z innymi graczami jest również bardzo ważna dla graczy Metaverse (Roblox, Minecraft i Fortnite) – 59% z nich przyznaje, że gra po to, aby socjalizować się z innymi graczami.

Gracze Metaverse częściej udzielają się w mediach społecznościowych takich jak Instagram, TikTok i Snapchat. Użytkownikami TikToka jest 41% graczy Metaverse.

Reklamy gier mobilnych na TikToku

TikTok jest platformą, która umożliwia dotarcie do nowych, otwartych na reklamy gier odbiorców. Są to osoby, do których trudno jest dotrzeć za pomocą innych kanałów marketingowych.

Około 70% graczy uważa, że reklamy gier mobilnych na TikToku bardziej przyciągają uwagę. Chętnie będą oglądać więcej reklam gier na tej platformie.

Źródło
Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.