LEGO i Epic Games wspólnie stworzą metaverse dla dzieci

Grupa LEGO oraz producent i wydawca gier Epic Games poinformowali o rozpoczęciu współpracy. Firmy mają stworzyć razem metaverse skierowany do dzieci w różnym wieku. Marki połączą siły, aby udostępnić młodym odbiorcom angażującą i bezpieczną grę w cyfrowym świecie.

Bezpieczeństwo najmłodszych w wirtualnej przestrzeni

Kolejne firmy wprowadzają i rozwijają swoje produkty w wirtualnej rzeczywistości. Inicjatywa LEGO i Epic Games jest jednak jedną z pierwszych skierowanych do młodych odbiorców. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, firmy „połączą swoje doświadczenie, aby mieć pewność, że kolejna odsłona internetu będzie od początku projektowana z myślą o dobru dzieci”.

Obie firmy już od kilku lat angażują się w inicjatywy związane z poprawą bezpieczeństwa użytkowników w świecie cyfrowym. Epic Games w 2020 roku nabyło SuperAwesome – firmę, która zajmuje się zapewnianiem cyfrowego bezpieczeństwa dla dzieci poniżej 16 roku życia. Natomiast Grupa LEGO była aktywnie zaangażowana w opracowanie, wspólnie z UNICEF, Polityki Bezpieczeństwa Cyfrowego Dzieci we współpracy z UNICEF. Dodatkowo w 2016 roku firma wprowadziła na rynek pierwszą w pełni moderowaną aplikację społecznościową dla dzieci.

Źrodło: materiały prasowe Epic Games

Zapowiedź współpracy Epic Games i LEGO odbiła się głośnym echem, nie tylko w branży gamingowej. Na więcej szczegółów w temacie metaverse dla dzieci musimy jednak jeszcze poczekać. Firmy nie zapowiedziały konkretnej daty udostępnienia projektu użytkownikom.

Źródło

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.