Wielka Brytania: rynek gier wideo w pandemii

Jak zmieniła się branża gier wideo od wybuchu pandemii? Barclays Games i Esports Team zaprezentowali najnowsze dane przedstawiające rynek gamingowy przed i po Covid-19.

Coraz więcej kobiet płaci za gry

W czasie pandemii wydatki kobiet na gry wzrosły o 51%. To największy dotychczas zanotowany wzrost wydatków w tej grupie. Wciąż jednak to mężczyźni stanowią dominującą grupę jeśli chodzi o ogólne wydatki na gry.

Wydatki na gry w 2021 roku

Osoby w przedziale wiekowym 16-24 lata są najbardziej lojalnymi graczami. W 2021 r. przedstawiciele tego segmentu płacili za gry 2,5 razy częściej niż inni. Wydatków w tej kategorii wiekowej wzrosły o 27%.

Średnia kwota transakcji związanych z grami w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku wyniosła nieco ponad 15 funtów. Tak niska wartość może zaskakiwać, jednak ma ona związek ze zwiększającą się popularnością mikrotransakcji i modelu subskrypcji gier.

Gracze najczęściej wydają w ramach gry między 6 a 7 funtów. To cena miesięcznej subskrypcji Game Pas / PS Plus. Na drugim miejscu znalazł się przedział pomiędzy 3 a 4 funtów – jest to średni koszt mikrotransakcji.

Branża gier wideo w pandemii

Lockdown związany z Covid-19 spowodował znaczny wzrost sprzedaży gier i treści cyfrowych.

W czasie pandemii brytyjska branża gier wideo odnotowała bardzo wysoki wzrost sprzedaży – wyprzedziła ją jedynie branża treści cyfrowych i platform streamingowych.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.