Branża gamingowa będzie się stale rozwijać. Prognozy na lata 2021-2025

Jak będzie wyglądała sytuacja na rynku gier wideo w nadchodzących latach? Jeśli wierzyć prognozom, branża nie zwalnia i ma ambicje zawalczyć o miano najszybciej rozwijającej się. Jak będzie wyglądał rynek gamingowy w perspektywie nadchodzących 5 lat?

Zgodnie z opublikowanym przez PwC raportem, do 2025 roku rynek gier będzie wyceniany na 194,7 mld dolarów. Według szacunków około 60% dochodów będzie pochodzić z gier społecznościowych i casualowych. Średni wskaźnik rocznego wzrostu (CAGR, z ang. Compound Annual Growth Rate) ma wynieść 4,4%.

Do końca 2025 r. rynek PC stanie się niemal stuprocentowo cyfrowy (99,8%). Na przeciwległym biegunie pozostanie rynek gier konsolowych, jako jedyny wciąż stosujący fizyczne kopie produktów. Jednak i tutaj zauważalna będzie tendencja spadkowa – zyski z kopii fizycznych spadną z 48,2% w 2021 r. do 35,5% w roku 2025.

Co pewnie nie stanowi zaskoczenia, dwa istotne rynki – amerykański i chiński – będą w ciągłej fazie wzrostu.

Obszar VR (virtual reality) ma być najszybciej rozwijającym się na rynku gier. Do 2025 r. będzie wyceniany na 6,9 mld dolarów z CARG[1] (średnim rocznym wzrostem) na poziomie 30,3%.

Źródło


[1] CAGR (ang. Compound Annual Growth Rate) – to średni wskaźnik rocznego wzrostu w badanym okresie, przy założeniu, że roczne wzrosty są dodawane do wartości bazy następnego okresu; Woźniewska, 2013: https://mfiles.pl/pl/index.php/CAGR

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.