Fenomen gier mobilnych typu puzzle

Według danych z raportu przygotowanego wspólnie przez Pangle i Newzoo, gry logiczne to jeden z niewielu gatunków gier mobilnych, w którym w 2020 roku większe zyski przyniosły tytuły wydane przez deweloperów z Zachodu.

W 2020 roku gatunek puzzle przyniósł 6,9 mld dolarów przychodu, co stanowi 8% całego przychodu rynku mobile. Znacząca część tej kwoty pochodzi z rynku amerykańskiego. Na drugim miejscu znalazła się Japonia (1,2 mld dolarów), a na trzecim Chiny (0,9 mld dolarów). Łącznie te trzy kraje odpowiadają za ponad 50% przychodów z gatunku.

gry mobilne puzzle_2020

Gry mobilne typu puzzle były jednymi z pierwszych, w których w ubiegłym roku pokuszono się o wypróbowanie hybrydowego modelu monetyzacji: zakupy wewnątrz aplikacji, reklamy i subskrypcje.

Zgodnie z wynikami raportu, gry logiczne zajmują pierwsze miejsce pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii i Korei Południowej. Równocześnie na rynku amerykańskim gry mobilne typu puzzle posiadają taką samą liczbę najlepiej zarabiających tytułów (10), co gry strategiczne.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.