Rynek gier mobilnych w lipcu – najpopularniejsze i najlepiej zarabiające tytuły

Kolejny intensywny miesiąc na rynku gier mobilnych za nami! Jakie tytuły były najczęściej pobierane przez graczy z różnych zakątków świata? Które gry utrzymały się w czołówce najpopularniejszych, a które zadebiutowały w zestawieniu TOP? Zapraszamy na podsumowanie lipca na rynku gamingowym!

Najczęściej pobierane gry mobilne w lipcu

Łącznie gry mobilne zostały pobrane w lipcu 4,7 mld razy (pobrania z App Store oraz Google Play). To nieco ponad 2% mniej niż w lipcu ubiegłego roku.

Niekwestionowanym zwycięzcą w lipcu okazał się PUBG Mobile (Tencent). Do osiągnięcia pierwszej pozycji w zestawieniu przyczynił się powrót gry na rynek indyjski. To właśnie użytkownicy z Indii wygenerowali najwięcej pobrań.

Count Masters od Tap2Play uplasował się na drugim miejscu (24,4 mln instalacji). Ta gra mobilna największym powodzeniem cieszyła się wśród graczy w Stanach Zjednoczonych (10,6% wszystkich pobrań).

W lipcu 2021 roku najwięcej gier pobierali użytkownicy w Indiach, ściągając je na swoje urządzenia ponad 800 mln razy (17,2% wszystkich pobrań). W czołówce znaleźli się też gracze ze Stanów Zjednoczonych (9,3%) oraz Brazylii (8,3%).

Źródło

Najlepiej zarabiające gry mobilne

Użytkownicy wydali w lipcu 2021 roku aż 7,6 mld dolarów na gry mobilne za pośrednictwem App Store i Google Play. To o 7,2% więcej niż rok wcześniej. Stany Zjednoczone odpowiadają za ponad 2 mld dolarów z tej sumy (29%). Na drugim miejscu znalazła się Japonia z (19,8% udziału w rynku), a trzecie miejsce zajmują Chiny (17,4%).

Najbardziej dochodową grą lipca okazała się PUBG Mobile (Tencent) z 299 mld dolarów przychodu. To o 26,7% więcej niż rok wcześniej. Niemal 70% wszystkich przychodów pochodziło od graczy z Chin.

Spadek z pierwszego na drugie miejsce, w odniesieniu do czerwca, zaliczyła gra Honor of Kings (Tencent), generując ponad 231 mln dolarów przychodu. Projekt wykazał jedynie 2% wzrost w ujęciu rok do roku.

Wielki „powrót” zaliczyła gra Pokemon GO, osiągając jeden z lepszych miesięcy w swojej historii, z przychodami na poziomie 150,4 mln dolarów.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.