Aplikacje mobilne zarobiły 34 miliardy dolarów w trzecim kwartale 2021

Zgodnie z dostępnymi raportami, aplikacje mobilne w trzecim kwartale 2021 roku osiągnęły przychód w wysokości niemal 34 mld dolarów. Miniony kwartał nie był jednak najlepszym dla rynku gier mobilnych – ostatnie trzy miesiące przyniosły spowolnienie w branży.

Porównując wyniki z poprzednim rokiem możemy mówić o wzroście na poziomie około 15,1%. Szybszą dynamikę wzrostu wykazał Google Play – 18,6%.

Liczba pobrań gier mobilnych spadła o 1,9% w porównaniu do tego samego okresu w 2020 roku – 36,4 mld instalacji do tegorocznego wyniku 35,7 mld pobrań.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, zsumowane wydatki wszystkich użytkowników gier mobilnych wzrosły o 7,7% w trzecim kwartale 2021 r. i wyniosły 22,4 mld dolarów. Ponad połowa z tej sumy (13,1 mld dolarów) pochodzi z App Store (wzrost o 5,5% w porównaniu z zeszłym rokiem). Google Play wygenerował 9,3 mld dolarów (wzrost o 10,7% w porównaniu z zeszłym rokiem).

Najbardziej dochodową grą mobilną trzeciego kwartału 2021 roku został PUBG Mobile. Na drugim miejscu znalazł się Honor of Kings, a na trzecim Genshin Impact.

Liczba pobrań gier mobilnych w trzecim kwartale spadła o 3,5% w porównaniu z zeszłym rokiem -użytkownicy dokonali 13,6 mld mniej instalacji. W ostatnich trzech miesiącach bardziej ucierpiał App Store (spadem o 8,7%). W tym samym czasie Google Play zaliczył spadek o 2,5%.

Najczęściej pobieranymi grami mobilnymi w trzecim kwartale 2021 roku były PUBG Mobile, My Talking Angela 2 oraz Subway Surfers.

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Przeczytaj też...

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.