Europejski rynek gier mobilnych w trzecim kwartale 2021 roku

W okresie od lipca do września Google Play prześcignął App Store zarówno pod względem pobrań, jak i przychodów z aplikacji i gier mobilnych.

Europejscy użytkownicy wydali w trzecim kwartale 2021 roku 4,6 mld dolarów. To o 21% więcej niż w ubiegłym roku. W tym okresie ich zakupy stanowiły 13,6% światowych wydatków na aplikacje mobilne.

Przychody z gier mobilnych w Q3 2021

2,7 mld dolarów – tyle wyniosły przychody z gier mobilnych w ostatnich trzech miesiącach. To 60% całej kwoty wydanej łącznie w Google Play i App Store. Przychody z gier w Europie wzrosły o 16,7% w porównaniu do trzeciego kwartału 2020 roku.

Najlepiej sprzedającą się grą w Europie okazał się PUBG Mobile z ponad 100 mln dolarów przychodu. Kolejne miejsca zajęły Coin Master oraz State of Survival.

W trzecim kwartale 2021 gracze wydali w Google Play 1,6 mld dolarów (o 14,3% więcej niż w ubiegłym roku), podczas gdy przychody z App Store wyniosły 1,1 mld dolarów (wzrost o 10%).

Największym rynkiem dla Google Play w Europie są Niemcy, a dla App Store – Wielka Brytania.

Najczęściej pobierane tytuły

Liczba pobrań gier mobilnych w trzecim kwartale 2021 roku spadła o 3,4% w porównaniu do tego samego roku w zeszłym roku i wyniosła 2,8 mln. Użytkownicy urządzeń z systemem Android pobrali aplikacje z Google aż 2,3 mln razy.

Najczęściej pobieraną grą mobilną w Europie w Q3 2021 było Count Masters (16 mln pobrań).

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.