Najpopularniejsze i najlepiej zarabiające gry mobilne w listopadzie 2021

Które gry w listopadzie utrzymały się na pozycjach z poprzednich miesięcy? Zapraszamy na podsumowanie listopada w świecie mobile!

Najczęściej pobierane gry mobilne

PUBG: New State okazał się najczęściej pobieraną grą listopada z 32 mln nowych użytkowników. Niemal 30% ruchu pochodziło z Indii. USA odpowiada za 12% pobrań tytułu.

Garena Free Fire zajęła drugie miejsce z 22 mln pobrań (wzrost o 19% w porównaniu do października).

Listopad okazał się najlepszym miesiącem od 2017 roku dla Clash Royale, która została pobrana 8,4 mln razy. Co więcej w listopadzie gra wygenerowała 53 mln dolarów przychodu – to najlepszy wynik od kwietnia 2018 roku.

Ogólnie w listopadzie użytkownicy pobrali gry mobilne 4,4 mld razy (łącznie w App Store i Google Play). 17% wszystkich pobrań wygenerowały Indie (743 mln pobrań), na drugim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone – 9%, a na trzecim Brazylia – 8%.

Najczęściej pobierane gry mobilne – listopad 2021

Źródło

Najbardziej dochodowe gry mobilne w listopadzie

PUBG Mobile zastąpił Honor of Kings na pierwszym miejscu. Gra zarobiła prawie 254 mln dolarów, czyli o 46% więcej niż rok wcześniej. 66% przychodów pochodziło z Chin, 7,3% – z Turcji, 6,8% – ze Stanów Zjednoczonych.

Na drugim miejscu znalazło się Genshin Impact z 207 mln dolarów przychodu. To o 47% więcej niż rok wcześniej.

Coin Master w listopadzie zanotował swój najlepszy miesiąc w historii, osiągając 125 mln dolarow przychodu.

Branża gier mobilnych w listopadzie uzyskała 7,1 mln dolarów przychodu – to o 7% więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Pierwsze miejsce pod względem przychodów należy do USA (2 mld dolarów – 29% całej kwoty). Kolejne miejsca zajmują Japonia (20%) i Chiny (18%).

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.