Najpopularniejsze i najlepiej zarabiające gry mobilne w styczniu 2022

Zapraszamy na podsumowanie sytuacji na rynku gier mobilnych w pierwszym miesiącu 2022 roku.

Najczęściej pobierane gry mobilne w styczniu

Pierwsze miejsce zajęła gra Garena Free Fire – została pobrana 24 mln razy. Zaraz za nią znalazła się gra z gatunku battle royale Subway Surfers, która w tym roku obchodzi 10. rocznicę premiery.

Najpopularniejszą grą mobilną w Apple Store była Coloring Match, która została pobrana 6 mln razy.

Najlepiej zarabiające gry mobilne w styczniu

Podobnie jak w zeszłym miesiącu, na pierwszym miejscu znalazła się gra PUBG Mobile – zarobiła 237 mln dolarów. Około 64% przychodu pochodzi z Chin, 8% z USA i 7% z Turcji.

Druga w kolejności znalazła się gra mobilna tego samego wydawcy – Honor of Kings. Ta gra zarobiła 233 mln dolarów, z czego 96% przychodu pochodzi z Chin, a 2% z Taiwanu.

Gra Genshin Impact zarobiła w styczniu 208 mln dolarów. Jest to o 37% więcej w stosunku do poprzedniego roku.

Ranking darmowych gier mobilnych w styczniu 2022 roku – źródło

Łącznie w styczniu 2022 r. rynek gier mobilnych zarobił 7,4 mld dolarów, czyli o 7% mniej niż w styczniu 2021 r. Za 28% sumy przychodu odpowiadają Stany Zjednoczone, Japonia za 19% a Chiny za 17%.

Źródło
Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.