Mobilne gry casualowe – trendy w marcu 2022

Ze względu na silną rywalizację na rynku gier mobilnych, producenci wprowadzają coraz nowsze rozwiązania, mające podtrzymać zainteresowanie graczy. Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu jest szczególnie trudne w segmencie gier casualowych.

Wpływ Metaverse na mobilne gry casualowe

Popularność funkcji meta w grach casualowych jest naprawdę duża – 70% ze 100 najlepiej zarabiających gier z kategorii dopasuj 3 (match 3) w USA zawiera tego typu funkcje. Elementy meta wprowadzają mechanikę wykraczającą poza główny rdzeń gry mobilnej, np. w postaci mini gier, przedmiotów kolekcjonerskich, a nawet rozgrywki w stylu RPG.

Przeczytaj: Trendy w branży gier mobilnych – czym zaskoczy nas 2022 rok?

Popularność systemu dekoracji w grach mobilnych

Równie silnym trendem w segmencie gier casualowych jest remontowanie i dekorowanie. Ten rodzaj rozgrywki zawierały wszystkie tytuły, które w ciągu ostatnich 2 lat znalazły się na liście 100 gier mobilnych z najwyższym przychodem w USA (na systemie iOS).

System wprowadzający remontowanie i dekorowanie popularny jest również we wcześniej wspomnianych grach z kategorii dopasuj 3 (match 3) – 49% gier ze 100 najlepiej zarabiających w tej kategorii zawiera elementy tego typu rozgrywki.

Elementy społecznościowe w grach typu single-player

Od początku pandemii COVID-19 i związanych z tym ograniczonych kontaktów towarzyskich, na popularności zyskują opcje pozwalające graczom na socjalizację. Trend ten widoczny jest także w grach dotychczas jednoosobowych, takich jak gry mobilne z kategorii dopasuj 3 (match 3). Wprowadzanie elementów społecznościowych w grach single-player ma zwiększać zaangażowanie graczy i rywalizację między nimi.

Najpopularniejsze hyper-casualowe gry mobilne

Według AppMagic w pierwszym kwartale 2022 r. najczęściej pobieranymi grami hyper-casualowymi były Merge Master – Dinosaur Fusion (51,4 mln pobrań), Count Masters – Stickman Clash (41,9 mln pobrań) i Race Master 3D – Car Racing (41,8 mln pobrań).

Źródło
Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.