Kwiecień 2022 – najlepiej zarabiające i najczęściej pobierane gry mobilne

Jak wygląda sytuacja na rynku gier mobilnych po pierwszym kwartale 2022 roku?

Najlepiej zarabiające gry mobilne

Na szczycie bez zmian – Honor of Kings wciąż zajmuje pierwsze miejsce, osiągając największy zysk (łącznie na systemach Android i iOS).

Najlepiej zarabiającą grą mobilną w Sklepie Play jest Coin Master, jej zysk wyniósł 49 mln dolarów.

Najczęściej pobierane darmowe gry mobilne

Drugą młodość przeżywa gra Subway Surfers – od miesięcy zajmuje wysoką pozycję w rankingu. W kwietniu została pobrana 28,5 mln razy, z czego 7,4 mln pobrań pochodzi z App Store.

Na pierwszym miejscu według pobrań w Sklepie Play jest Garena Free Fire: Heroes Arise. Ta gra została pobrana 23,3 mln razy.

W kwietniowym rankingu pojawiły się dwie nowe gry mobilne – DIY Joystick studia Crazy Labs (13 mln pobrań) i Bridge Race studia Supersonic Studios (również 13 mln pobrań).

Pierwszy w historii spadek przychodów na rynku gier mobilnych

Branża gier mobilnych zwalnia? W pierwszym kwartale 2022 r. użytkownicy smartfonów wydali na gry mobilne o 6% mniej niż w tym samym czasie rok temu – 21,2 mld dolarów.

Lepsze wyniki osiągają darmowe gry mobilne – liczba ich pobrań stale rośnie, w pierwszym kwartale tego roku wzrosła o 2%.

Źródło

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.