Branża gier mobilnych w lutym 2023

Jak wyglądał luty 2023 na światowym rynku gier mobilnych? Zapraszamy na krótkie podsumowanie!

Najczęściej pobierane gry mobilne

Najczęściej pobieraną grą łącznie na wszystkich systemach operacyjnych był – i tu bez większego zaskoczenia – ROBLOX. Kolejne miejsca zajęły Subway Surfers oraz Candy Crush Saga.

W zestawieniu najpopularniejszych gier mobilnych w minionym miesiącu pojawiła się tylko jedna nowość – Dumb Ways to Die. Znalazła się na trzecim miejscu najczęściej pobieranych gier wśród użytkowników systemu iOS. To wielki powrót tego tytułu, który szczyt popularności osiągnął w 2013 roku. Za sprawą Tik Toka i viralowych filmików, Dumb Ways to Die, twórcy zdecydowali się na wypuszczenie aktualizacji gry, któraponownie zyskuje popularność wśród graczy.

Źródło: https://appmagic.rocks/top-charts/apps

Najbardziej dochodowe gry mobilne

Wśród gier mobilnych, które w lutym 2023 przyniosły największe zyski bardzo wysoko uplasował się Honor of Kings z wynikiem 113.5 mln USD.

Genshin Impact z wynikiem 111.7 mln USD wyrasta na sporą konkurencję dla tytułów od Tencent, między innymi dla PUBG MOBILE.

Do pierwszej dziesiątki po przerwie powróciła gra mobilna Dragon Ball Z Dokkan Battle z 40 mln USD przychodu.

Źródło: https://appmagic.rocks/top-charts/apps
Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.