Branża gier wideo – aktualne i nadchodzące trendy

Na potrzeby raportu 2022 State of the Game Industry zapytano ponad 2,7 tys. deweloperów gier wideo o aktualne i nadchodzące trendy w branży. Czego możemy spodziewać się w świecie gamingu?

Jakie są najpopularniejsze platformy gamingowe?

Najpopularniejsze pozostają komputery – aż 63% producentów pracuje aktualnie nad grami wideo na PC. Natomiast około 30% deweloperów przygotowuje projekty gier mobilnych. Zbliżone liczby dotyczą konsol najnowszej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X.

W przyszłości 58% deweloperów planuje stworzyć grę na PC. Spada popularność gier mobilnych, jeszcze w 2013 roku 55% producentów chciało wydać grę na platformie mobilnej. Aktualnie tylko 28% planów dotyczy gier na telefon.

Również gry na Nintendo Switch nie cieszą się zbyt dużą popularnością – tylko 20% deweloperów planuje wydać grę na tę platformę.

NFT w branży gier wideo – gracze są gotowi, co z deweloperami?

Raport Interpret wskazuje, że aż 57% graczy chce wprowadzenia NFT do gier wideo – przede wszystkim interesuje ich możliwość kolekcjonowania, kupowania i sprzedawania niewymiennych przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Mniej entuzjastycznie podchodzą do tematu sami producenci gier. Tylko 7% z nich faktycznie interesuje się wprowadzeniem NFT do swoich gier, 21% chce lepiej poznać działanie niewymiennych tokenów, natomiast 70% wcale nie interesuje się tym tematem.

Pozostałe 2% producentów gier wideo przyznaje, że aktualnie pracuje nad wprowadzeniem NFT do swoich tytułów – ich działania powinni śledzić gracze, którym najbardziej zależy na wprowadzeniu tej opcji.

Poza możliwością dodatkowego zarobku, wprowadzenie NFT do gier może wydłużyć czas spędzany przy grach – tak twierdzi 45% graczy.

Źródło 
Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.