Rynek gier mobilnych w sierpniu – najpopularniejsze i najbardziej dochodowe tytuły

Czy ostatni miesiąc wakacji okazał się równie udany dla branży gamingowej, jak czerwiec i lipiec? Najnowsze raporty wskazują, że w czołówce nie brakuje tytułów bardzo dobrze znanych graczom na całym świecie, które wraz z kolejnymi miesiącami zyskują na popularności.

Najczęściej pobierane gry mobilne

Najczęściej pobieraną grą mobilną w sierpniu okazała się Fidget Toys Trading od Freeplay. Została pobrana łącznie aż 48 mln razy. Zdecydowanie większą popularnością cieszyła się pośród graczy korzystających z urządzeń z systemem Android – prawie 45 mln pobrań z Google Play.

Studio Freeplay zdecydowanie może zaliczyć sierpień do udanych – spod ich skrzydeł wyszła również gra Count Masters, która w ubiegłym miesiącu zajęła pierwsze miejsce pod względem pobrań w App Store (4,9 mln pobrań). Podsumowując wynik gry na wszystkich platformach, Count Masters znalazła się tuż za podium, notując 18,7 mln pobrań.

Źródło

Najbardziej dochodowe gry mobilne w czerwcu

Sierpień nie przyniósł większych zaskoczeń – liderem ponownie okazała się gra PUBG Mobile (Tencent). Projekt zarobił w ubiegłym miesiącu 270 mln dolarów, wykazując 4,7% wzrostu w stosunku do ubiegłego roku i nieznaczny spadek w porównaniu z lipcem. Około 61% wszystkich przychodów generowanych przez gry mobilne pochodziło z Chin.

Na drugim miejscu ponownie uplasowała się gra Honor of Kings (Tencent) z wynikiem 256 mln dolarów i 3% wzrostem w stosunku do poprzedniego roku.

Powody do radości mają twórcy gry Fate/Grand Order, która w sierpniu osiągnęła najlepszy wynik w ciągu ostatnich 2 lat. Wydatki graczy w aplikacji wyniosły 133,8 mln dolarów. Projekt wykazał 13,6% wzrost w stosunku do sierpnia ubiegłego roku. W ciągu ostatnich 6 lat gracze wydali 5,5 mld dolarów korzystając z Fate/Grand Order.

W sierpniu gry mobilne zarobiły łącznie 7,7 mld dolarów, czyli o 8,6% więcej niż rok wcześniej.

Na pierwszym miejscu pod względem przychodów ponownie znalazły się Stany Zjednoczone 2,1 mld dolarów, co stanowi 28% wszystkich przychodów). Na drugim miejscu uplasowała się Japonia (20,8% wszystkich przychodów), a na trzecim Chiny (17,5% wszystkich przychodów).

Źródło

Dmitriy_Byshonkov

Dmitriy Byshonkov – odpowiedzialny za Global Business Development w MY.GAMES. W swojej pracy ściśle współpracuje z działem Cloud Gaming, pomaga w działalności wydawniczej i inwestycyjnej. Autor analitycznego newslettera dla pasjonatów branży gamingowej, GameDev Reports. Odpowiedzialny za business development podczas konferencji White Nights. Posiada doświadczenie jako projektant / producent gier.

Zapisz się do newslettera

Newsletter OW to porcja newsów prawno-podatkowych oraz informacji o wydarzeniach.

Witryna videogameslaw.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową videogameslaw.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj.